سیمان رنگی

سیمان رنگی بنوید از لحاظ واکنش در مقابل آب و عوامل جوی کاملا مشابه سایر سیمان ها بوده و رفتار

یکسانی از خود نشان می دهد. این سیمان متشکل از سیمان سفید استاندارد بنوید مطابق آنالیز ارائه شده به اضافه رنگدانه های تماما معدنی و در حد مجاز می باشد.

کاربرد:

این محصول به عنوان ماده سیمانی پایه برای تولید محصولات رنگی همچون فایبرسمنت، جدول، بلوک کف پوش، سنگ مصنوعی، موزائیک، بتن درجا و .. مورد استفاده دارد.

ترکیب سیمان رنگی به صورت سنتی با پودر سنگ به هیچ وجه برای اجرای نمای ساختمان مناسب نیست لذا استفاده از سیمان رنگی صرفا جهت تولید محصولات جانبی توصیه می گردد.

چنانچه کارکرد سیمان رنگی برای پوشش نما مد نظر باشد می توان از ملات رنگی استفاده نمود. این محصول تمامی افزودنی های مورد نیاز برای اجرای نمای رنگی را در خود دارد و نیاز به اضافه کردن هیچ نوع افزودنی به غیر آب ندارد. در بخش بعدی به طور مفصل این محصول معرفی شده است.

مشخصات فیزیکی سیمان رنگی (میانگین هشت رنگ اصلی ):

مقاومت فشاری ۳ روزه ۲۴۵ کیلو گرم بر سانتی مترمربع

مقاومت فشاری ۷ روزه ۳۲۳ کیلوگرم بر سانتی مترمربع

مقاومت فشاری ۲۸ روزه ۴۴۴ کیلوگرم بر سانتی متر مربع

زمان گیرش ابتدایی ۱۳۳ دقیقه

زمان گیرش نهایی ۱۷۱ دقیقه

سطح مخصوص ۳۳۰۰ سانتی متر مربع برگرم

درصد انبساط اتوکلاو ۲ درصد

تنوع رنگ:

سیمان رنگی در حال حاضر در هفت رنگ اصلی شامل: آبی (CB10), زرد (CY20), قرمز (CR30), سبز (CG40), قهوه ای (CBR50), نارنجی (CO60) , و مشکی (CK70) که  هر یک دو یا سه طیف روشن، متوسط و تیره دارند تولید می گردد. در عین حال امکان تولید رنگ های خارج از طیف مذکور بنا به سفارش مشتری نیز وجود دارد. جهت مشاهده و آشنایی بیشتر با طیف های متنوع رنگ های سیمان، به بخش تنوع رنگ ملات های رنگی مراجعه فرمائید. (کد هایی که رقم سمت راست آنها صفر می باشد نشانگر رنگ تیره، عدد یک در سمت راست نشانگر رنگ متوسط و عدد دو در سمت راست نشانگر رنگ روشن هر طیف می باشد.)

روش نگهداری: در محیط خشک و دور از رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری گردد.